Április 14-én vasárnap nagy ünnep volt templomunkban: a 10. évfolyam bérmálkozott.
Azok a diákjaink kérték a szentség felvételét, aki szeretnék életüket a Szentlélekkel együttműködve, tanúságtevő keresztényként élni. Jó látni, hogy mekkora igény és nyitottság van a gyerekekben Isten felé.

tovább »
2024.04.18

Megyei Diákolimpia döntő

Iskolánk lány kosárlabda csapata a megyei Diákolimpia döntőjén a Vasvári gimnázium csapata ellen játszott és szoros mérkőzésen győzött, így az országos elődöntő bejutott.
A csapat tagjai: Keller Luca, Stein- Vinklár Flóra, Kálmán Vivien, Muzsek Luca, Hegedűs - Ari Nóra, Burján Boglárka, Simon Bernadett, Tóth Szabina, Tamási Borbála, Guttmann Dóra, Vagyon Emese.
Gratulálunk!
Felkészítő tanár: Gerlaki Krisztina

tovább »
2024.04.18

Akikre büszkék vagyunk

2024. április 13-14-én zajlott Budapesten, a Duna Arénában a Magyar Szinkronúszó Szövetség által rendezett XXXII. 10U, Gyermek és Junior Országos Bajnokság .
Gimnáziumunk tanulói a megmérettetésen kiválóan szerepeltek, a székesfehérvári Orka SE színeiben Süveg Anna (11.A) és Tóth Bettina Bianka (11.B) junior páros kategóriában bronzérmet szereztek, míg junior csapat versenyszámban György Izabel (10.C), Süveg Anna (11.A) és Tóth Bettina Bianka (11.B) 5 csapattársukkal együtt az országos 5. helyen végeztek. Felkészítőik: Trungel Viktória, Holczmann Dóra. Gratulálunk!

tovább »
2024.04.18

Országos Karate diákolimpia

Iskolánk három tanulója is szép eredményt el a országos Karate diákolimpián Csongrádon.

Országos Úszó Diákolimpia

Szép eredményt értek el úszóink az országos Diákolimpia döntőjén Budapesten.
Harmadik korcsoportos fiú csapatunk ( 4x50m gyors váltó) az előkelő 6. helyen végzett.
Csapat tagok: Ivanyenkó Ádám Kiszely János, Kotter Péter, Sütő Balázs
Az egyényi versenyben: Szelényi Blanka a 100 m-es gyorsúszás döntőjében kilencedik helyen végzett.
Felkészítő tanár : Gerlaki Krisztina

tovább »
2024.04.18

„Megbékélés a sírok felett”

A magyar és a német kormány között létrejött, Hadisírokról szóló megállapodás aláírásának 30. évfordulója alkalmából koszorúzással egybekötött megemlékezést tartott a 11. c osztály 2024. április 12-én a Szentlélek temetőben osztályfőnökük vezetésével. Mintegy 2300 német és 1700 magyar katona sírja felett róttuk le tiszteletünket.

Lévayné Tálos Lívia
A Német Hadisírgondozó Szövetség diákmunkájának magyarországi koordinátora
11. c osztályfőnöke

tovább »
2024.04.16

Matematikai Rejtvényfejtő Verseny

A Matematikai Rejtvényfejtő Verseny országos fordulójában Sütöri Ákos (6.A) a 15., míg Szmulai András (6.A) a 18. helyen végzett.
Felkészítő tanáruk: Baloghné Bodó Genovéva

tovább »
2024.04.16

Versenyeredmények

Német versenyek:
A Székesfehérvári Pedagógiai Oktatási Központ 7- 8. osztályos diákok részére szervezett Fejér vármegyei Német nyelvi verseny megyei szóbeli fordulóján Fóris Abigél 7. b osztályos tanuló 4. helyezést ért el.
A szép eredményhez szívből gratulálunk!
Felkészítő tanára: Lévayné Tálos Lívia

Bonyhádi Petőfi Sándor Evangélikus Gimnázium és Kollégium által szervezett „Vorwahl 0049” országos versenyén a következő eredményekkel büszkélkedhetnek diákjaink:
I. kategóriában (9-12. osztály)
Horváth Tamás 8. helyezés (10.c osztály)
Felkészítő tanár: Babonics Marianna
Niederleitner Szofia 10. helyezés (10.a osztály)
Felkészítő tanár: Értékes Szilvia

II. kategóriában (7-8. osztály)
Veres Anasztázia 4. helyezés (7. b osztály)
Ruff Panka 6. helyezés (7.b osztály)
Kálmán Boldizsár 7. helyezés (7.b osztály)
Buze Alíz 8. helyezés (7.b osztály)
Tamási Borbála Júlia 9. helyezés (7.b osztály)
Szemerédy Márk 10. helyezés (7.b osztály)

Felkészítő tanár: Lévayné Tálos Lívia

Az elért eredményekhez szívből gratulálunk!

tovább »
2024.04.11

Öveges József Fizikaverseny

Az Öveges József Fizikaverseny 2. fordulójában Pöszmet Zita (8.a) a megyei 1. , míg Éliás Klára (8.a) a megyei 7. helyen végzett.

tovább »
2024.04.11

Dugonics András Matematika Verseny

A Dugonics András Matematika Versenyének országos döntőjében
Pöszmet Zita nyolcadik évfolyamos tanuló 3. helyezést ért el. Felkészítő tanára Borbélyné Rostaházi Krisztina.
Wilhelm Kenéz Mór hetedik évfolyamos tanuló 3. helyezést ért el.Felkészítő tanára Ferenczy Sándor.
Torma Domokos 4. és Vallyon Éva 10. helyezést értek el , hatodik évfolyamos tanulók. Felkészítő tanáruk Kovács Edit.