Fehérvári Diáknapok

Április 16-20-ig tartott a Fehérvári Diáknapok rendezvény, amin több, mint 10 kategóriában versenyezhettek egymással a fehérvári felső tagozatos, és gimnazista diákok. Iskolánk tanulói közül képzőművészeti kategóriában indult és arany minősítést szerzett:

Szabó Kornél (10.c)

A Ciszterci Vegyeskar a Komolyzene kórus kategóriában arany minősítést szerzett, és egyúttal megnyerte a kategóriáját!

Nagyon büszkék vagyunk a diákokra, és gratulálunk nekik is, és felkészítő tanáraiknak is:
Szentes Kata Zsuzsa tanárnőnek, és Radics Éva tanárnőnek!

tovább »
2024.04.23

Franciaországi cserekapcsolat eseményei 2024

2024. március 18.(hétfő) - március 25. (hétfő) között 6. alkalommal járt nálunk diákcsoport az angers-i Collège de la Madeleine iskolából. 13 tanuló érkezett az idei évben, kísérőik Sarah Dogon és Marie-Alice Mahout tanárnők voltak.
Kedd reggel Orosz Ágoston igazgató úr köszöntötte a csoportot az irodájában, majd körbevezettük őket az iskola épületében, jártak a könyvtárban, a kápolnában, a díszteremben és az iskola új szárnyában. Vámosi Attiláné tanárnő a menzai ebédnél segédkezett a csoportnak, aztán körbejártuk a város nevezetességeit.

tovább »
2024.04.22

Két hétvége – két országos földrajzverseny

Április 12-13-án rendezték Szegeden a Jakucs László Középiskolai Földrajzversenyt. Iskolánkból a Palásti Veronika (10.a) – Lambert Kristóf (10.a) csapat jutott be az országos megmérettetésre, ahol 9. helyezést értek el.
Egy héttel később Debrecenben mérték össze tudásukat az ország legjobb földrajzosai a Less Nándor Földrajzversenyen. A nyolcadikosok kategóriájában Zsoldos Emma (8.a) a 10. helyet, Ottó Márton (8.a) a 11. helyet érte el. A kilencedikesek között Adorjáni Áron (9.a) holtversenyben 10. lett.
Felkészítő tanáraik: Endrődi Rita és Kis-Pál Zsuzsanna

tovább »
2024.04.22

Pesovár népdaléneklési verseny

A Pesovár népdaléneklési versenyen  kiemelt arany minősítésben részesült Vagyon Emese, Gyurisán Gréta, Tóth Rebeka, Kovács Eszter, Zsombók Lilla,
szintén kiemelt aranyat a Vagyon Emese, Zsombók Lilla, Tóth Rebeka trió is.
Ezüst minősítéssel végzett  Bezák Bercel, Pőcze Botond, Nemes Levente, Szabó Sebestyén, Elekes Benedek együttese,
valamint a Nemes Levente, Szabó Sebestyén, Elekes Benedek trió.
Felkészítő tanáraik Radics Éva és Pogány Luca.

tovább »
2024.04.21

Versünnep 2024

A székesfehérvári Versünnep döntőjében a Fehérvár Médiacentrum különdíjasa lett Vagyon Réka (9.b), és első helyezett Borbély Levente (10.a). Rajtuk kívül még a szintén döntőbe jutott Tóth Marietta (12.b) és Szabó Ábel (12.a) utazhat a székelyföldi Verstáborba. Gratulálunk! (Fotó Kiss László)

tovább »
2024.04.21

A Fehérvári Diáknapok rendezvénysorozatán számos díjjal gazdagodtunk, ezek közül kiemelkedik a vegyeskar kategóriadíja, amelyet Radics Éva tanárnő vezetésével érdemelt ki. Gratulálunk! (Fotó Lőrinczi Miklós)

Temesvári Cecília 23/147, felkészítő Hegyi Laura,
Gerendai Abigél 23/147, felkészítő Farkasné Sárközi Éva.

tovább »
2024.04.19

2024. 04. 14.Bérmálkozás a Ciszter templomban

Április 14-én vasárnap nagy ünnep volt templomunkban: a 10. évfolyam bérmálkozott.
Azok a diákjaink kérték a szentség felvételét, aki szeretnék életüket a Szentlélekkel együttműködve, tanúságtevő keresztényként élni. Jó látni, hogy mekkora igény és nyitottság van a gyerekekben Isten felé.

tovább »
2024.04.18

Megyei Diákolimpia döntő

Iskolánk lány kosárlabda csapata a megyei Diákolimpia döntőjén a Vasvári gimnázium csapata ellen játszott és szoros mérkőzésen győzött, így az országos elődöntő bejutott.
A csapat tagjai: Keller Luca, Stein- Vinklár Flóra, Kálmán Vivien, Muzsek Luca, Hegedűs - Ari Nóra, Burján Boglárka, Simon Bernadett, Tóth Szabina, Tamási Borbála, Guttmann Dóra, Vagyon Emese.
Gratulálunk!
Felkészítő tanár: Gerlaki Krisztina

tovább »
2024.04.18

Akikre büszkék vagyunk

2024. április 13-14-én zajlott Budapesten, a Duna Arénában a Magyar Szinkronúszó Szövetség által rendezett XXXII. 10U, Gyermek és Junior Országos Bajnokság .
Gimnáziumunk tanulói a megmérettetésen kiválóan szerepeltek, a székesfehérvári Orka SE színeiben Süveg Anna (11.A) és Tóth Bettina Bianka (11.B) junior páros kategóriában bronzérmet szereztek, míg junior csapat versenyszámban György Izabel (10.C), Süveg Anna (11.A) és Tóth Bettina Bianka (11.B) 5 csapattársukkal együtt az országos 5. helyen végeztek. Felkészítőik: Trungel Viktória, Holczmann Dóra. Gratulálunk!